Otevřený dopis generálního ředitele OKD starostům

13.10.2011

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

tímto dopisem navazuji na setkání zástupců samospráv obcí mikroregionu Frenštátsko a Rožnova pod Radhoštěm s vedením OKD, které proběhlo v pondělí 26. září 2011 a dovoluji si Vám poslat bližší informace o zřízeném Fondu na podporu těchto lokalit.

Společnost New World Resources, jejíž je OKD součástí, je od roku 2008 veřejně obchodovanou společností na pražské, varšavské a londýnské burze cenných papírů. I proto se společnost NWR zavázala dodržovat odpovědný přístup ke všem svým aktivitám jak v oblasti životního prostředí, tak v oblasti sociální a etické. Společnost NWR a všechny její dceřiné firmy se tudíž zavazují k dodržování standardů odpovědného podnikání podle světově uznávaných principů.

Současné vedení OKD deklaruje, že se již nechce ohlížet do minulosti staré několik desítek let, ale naopak má zájem o budoucí spolupráci a investice i tam, kde dnes aktivně nepůsobí.

Vážený pane starosto, vážená paní starostko,

pro mne osobně je velmi důležité, že z nezávislých průzkumů veřejného mínění jasně vyplynulo, že se část obyvatel Frenštátska a Rožnova pod Radhoštěm nestaví k podpoře ze strany OKD zcela negativně a uvítala by pomoc zejména při zlepšení místní infrastruktury, občanské vybavenosti, apod.

Z výše uvedených důvodů se společnost OKD rozhodla zřídit Fond na podporu Frenštátska a Rožnovska, ze kterého mohou žádat o podporu obce, na jejichž území zasahuje dobývací prostor. Žádat o prostředky z Fondu lze bez ohledu na to, jestli se průzkum uskuteční či nikoli. Fond disponuje rozpočtem 25 mil. Kč na období let 2011–2015, cca 5 mil. Kč ročně.

Jednotlivé žádosti bude hodnotit a o jejich podpoře rozhodovat Sponzoringový výbor společnosti OKD, přičemž se žádosti budou vyřizovat postupně až do vyčerpání rozpočtu Fondu. Bližší informace naleznete v příloze nebo na internetových stránkách www.okd.cz/cz/nas-region. S případnými dotazy je možné se obracet na telefonní číslo 596 262 094 či zaslat dotaz na info@dulfrenstat.cz.

Vážený pane starosto, vážená paní starostko,

ještě jednou Vám děkuji za možnost setkat se s Vámi a nadále pokračovat v zahájené diskusi.

S pozdravem

Klaus-Dieter Beck
Generální ředitel OKD, a.s.

Zpět

 

Fotografie

Důl OKD Frenštát - ilustrační obrázek

01

02

03

+ Fotografie

04

05